Re: Výkazy na obchodní soud
xxxxxxxxx
Dobrý den, mám k tomuto tématu dotaz, třeba mi na něj odpovíte. Účtuji příspěvkovku vzniklou po 1.1.01, zjistila jsem, že nikdo přede mnou nevkládal účetní závěrku do sbírky listin OR, já zatím dlužím jednu. Když jsem se ptala zřizovatele, jak to napravit, tak mi sdělil, že to žádná z příspěvkovek, které spravuje účetní a daň. kancelář, která úzce spolupracuje s ním, nedělá a tudíž to nemusím udělat ani já. Zajímal mne způsob provedení, nikdy jsem se s tím nesetkala ... jo, a navíc moje nadřízená pravila, že dostáváme informace k provedení závěrek z kraje a že tam taky není nic o OR....nechci být tzv. aktivní blbec, ale současně nechci mít nějaké resty ani si zbytečně komplikovat život.... teď se přikláním ke způsobu provedení , tak jako Theo, ale nevím, zda se musíme někde registrovat ... možná mi k jednoznačnému rozhodnutí pomůže, když mne někdo znalý vyděsí případnými sankcemi či jiným "nakopnutím"... díky.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
5. 10. 2005 10:17
Prosím o radu. Potřebovala bych vědět, kdy se musí zaslat na obchodní rejstřík finanční výkazy ke zveřejnění. je zde nějaký termín pro spolnění? Dále prosím o info, v jakém zákoně se toto uvádí. Mnohokrát děkuji.Věra