Hlavní navigace

Daň FO cizince (majitel SRO)

  • (neregistrovaný) 89.176.87.---

    5. 1. 2017 10:23

    Chápu to správně, že i cizinec, který není daňovým rezidentem ČR a současně vlastní české SRO, musí odvádět i daň z příjmu fyzických osob ve výši 15% z vyplaceného zisku tohoto SRO?
    Vycházím z § 2, odstavce 3 Zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů.
    "Daňoví nerezidenti mají daňovou povinnost, která se vztahuje jen na příjmy plynoucí ze zdrojů na území České republiky (§ 22)."

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).