Hlavní navigace

Prodej pozemku

  • (neregistrovaný) 93.153.10.---

    31. 1. 2017 10:06

    Dobrý den, přítel mi chce prodat 1/2 pozemku, na kterém budeme stavět. Darování nepřichází v úvahu, protože bychom nesplnili podmínku 1 roku společné domácnosti a proto je prý lepší prodej, kdy se odvede daň 4 % z převodu nemovitosti. Prosím, musí být znalecký posudek? Nebo kde vezmeme cenu za m2, abychom si do smlouvy nedali např. nižší cenu a FÚ by nám pak daň doměřil... A ještě se chci zeptat, bude muset přítel příští rok podat daňové přiznání, kde dle §10 uvede tento příjem z prodeje a zdaní 15 %? Pozemek bude vlastnit cca 1 měsíc teď, darovali mu ho rodiče. Nemáte někdo zkušenost? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).