Hlavní navigace

Úrok z neopr. jednání správce daně

  • (neregistrovaný) 213.151.83.---

    2. 3. 2017 10:08

    Dobrý den,

    máte někdo prosím zkušenost s vymáháním úroků z neoprávněného jednání správce daně?

    Správce daně nám zaslal platební výměry. Proti těmto výměrům jsme se odvolali (nyní posuje Odv. FŘ Brno), ale předepsané úroky z prodlení jsme nezaplatili (vědomi si §109 DŘ). Nyní ovšem vyvstala situace, kdy potřebujeme potvrzení o bezdlužnosti, takže nakonec výměry zaplatíme. Zřejmě si správce daně stejně započetl úhradu výměrů z DPH, tudíž budeme chudší ještě o úrok z prodlení, pokud tak učinil. Mým dotazem je, jestli po FÚ můžeme (v případě zrušení platebních výměrů ze strany FÚ) vymáhat zpětně i aktuální úroky z prodlení, které by tedy zrušením platebních výměrů neměly opodstatnění.

    Díky za připomínky.
    P.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).