Hlavní navigace

Vyřazení auta z majetku

  • (neregistrovaný) 90.176.66.---

    16. 3. 2017 8:21

    Dobrý den, prosím o radu, FO, neplátce DPH. Koupil auto, vložil do majetku, odepisoval první rok. Pak se auto porouchalo, ale byla to "srdeční" záležitost, takže se ho nezbavil, neuplatňoval odpisy, žádné náklady k němu a koupil jiné. Vypadá to, že auto už nikdy jezdit nebude, může ho vyřadit z majetku? Ale má dost velkou zůst.hodnotu, můžu dát jen do výdajů neovlivňující základ daně? Pokud se následně do 5 let prodá - málo pravděpodobné, musí se případná cena zdanit v §10, ale ta cena bude max 10-15tis Kč spíš na náhradní díly. Děkuju moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).