Hlavní navigace

Správní poplatek v uzemním řízení

 • (neregistrovaný) 82.145.221.---

  26. 3. 2017 9:51

  Dobrý den
  na vlastním pozemku plánujeme stavbu dřevěné ohrady a přístřešků pro koně se seníky. Pozemek je umístěn v extrevilánu tvořen třemi parcelami 1-orná půda 2-pastvina 3-mokřiny. Parcely jsou v uzemním plánu charakterizovány jako pastviny.
  Měl by po nás stavební úřad žádat i vyjádření životního prostředí i když se jedná o koně pastevně ustájené a stavby provedené ze dřeva takže vše je bez zásahů do přírody (BIO)
  Do jakého správního poplatku by měla tato stavba spadat při uzemním řízení umístění stavby (dle vzorů na internetu mnou dohledaných tyto stavby zapadají do položky 17 odst 1,c)
  Staré znění zákonu mělo položku 17/1/c definovanou jako ke stavbě pro individuální rekreaci, nebo stavbě zemědělské účelové stavby, nepřesahuje-li zastavěná plocha 70 m2 ale poslední znění zákonu má položku 17/1/c definovanou jako ke stavbě, která plní doplňkovou funkci ke stavbě uvedené v písmenu a) nebo b) s výjimkou stavby garáže
  Bohužel stavební úřad tady u nás je o člověku velice nezkušeném/hloupém který nemá zcela žádné vědomosti a při našem dotazu nevěděl do čeho by stavbu ohrady a přístřešky pro koně zařadil potažmo nám ji zařadil do správního poplatku jako hypermarket

  Předem moc díky Bestr

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).