Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Podnikatelům se nelíbí navrhovaný růst minimální mzdy, chtějí změnu valorizace
Kadeřník v mobilu. Nová česká aplikace pomáhá salonům s byznysem i organizací času
Zlatnictví začala studovat ve čtyřiceti. Diamanty jsou pro mě bez duše, říká Milena
Pokud Ústavní soud opět vyloučí platby kartou, EET 2.0 se sesype jak domeček z karet
Předčasný důchod automaticky neznamená, že člověk nechce pracovat
Chystá se omezení portálu MOJE daně. Některé důležité služby nebudou fungovat
20. 10. 2005 2:35
Dobrý den,
prosím o radu ohledně lhůty na odvolání,která je 15 dnů ode dne doručení.Pokud se počítá následující den od doručení a kalendářní dny chápu to dobře,že usnesení bylo doručeno 5.10. a poslední den podání odvolání je 20.10 ?
A ještě jeden dotaz.Pokud se odpor proti platebnímu rozkazu vydaném Obvodním soudem dne 7.června 2004 pod čj.0000 odmítá z důvodu, že odpor byl podán 1 den po uplynutí 15 dnů odvolací lhůty a proti tomuto usnesení lze podat odvolání opět do 15 dnů.Mohu nesouhlasit se zamítnutím z důvodu,že platební rozkaz nemohl být vydán Obv. soudem 7.června 2004 pod čj.0000 protože návrh na plateb. rozkaz byl podán k soudu 28.4.2005 pod shodným čj.
Půjde asi o záměnu roku 2005 za rok 2004,ale i tato chyba soudu je snad brána jako má chyba v odvolací lhůtě 15 dnů kde jsem nepočítala svátek.
Děkuji Vám moc za odpověď.(ze životního minima si nemohu platit právníka a na bezplatné právní rady nebo zastoupení je čekací lhůta až 2 měsíce)