Hlavní navigace

Doprava - vedlejší související výdaj?

• (neregistrovaný) 85.135.88.---

6. 4. 2017 11:12

Dobrý den, moc prosím o radu, už nevím, kam se obrátit, abych měla jasno a ujistila se, že faktury vystavujeme správně. Tady jste mi vždy poradili..Jsme menší firma čistící kanalizace (15%) a provádění TV monitoringů (21%). O co mi jde. Máme pevné sazby za výše uvedené dvě činnosti, ale jak s účtováním "jízdného"?
    Nejsme autodopravci, tudíž nemohu dopravu na místo zakázky jako takovou fakturovat stále 21%, ale samozřejmě na místo se musíme ke klientovi s technikou nějak dostat.
    Jde mi o to, že třeba jedeme pouze čistit kanalizaci, což je v sazbě 15% DPH, takže ujeté km napíši do faktury v 15%DPH, což beru jako vedlejší související produkt (výdaj) k tomu čištění.
    Naopak zase když jedeme pouze dělat monitoring (21%DPH), takže i cestu jako druhou položku uvádím ve 21%.
    Ale teď řeším to, že jsou situace, kdy na jedné zakázce čistíme i monitorujeme a jsme jedním vozidlem, které má vybavení pro obě činnosti.
    A tady narážím na problém.
    Pochopila jsem správně, že cestovné uvádím na fa v té sazbě DPH, která práce na té konkrétní zakázce převažuje, již zmíněný vedlejší související výdaj? Např. hodinu čistíme (15%), 4 hodiny monitoring (21%), takže i cestovné dám ve 21%??? Pokud je to naopak, tak kilometry dávám do 15%.
    Hledala jsem různě na internetu, pročetla rady, diskuze, ale na moji otázku jsem odpověď nenašla.
    Možná se v tom moc zahrabávám, ale není potom divné, že jednou fakturuji klientovi za cestu 21%, jednou tomu samému v 15% (podle prováděných prací), přijde mi to zmatené, ale myslím, že to dělám správně.
    Ujistí mě někdo k mému klidu, nebo vyvrátí a poradí, jak je to správně???
    Děkuji moc za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).