Hlavní navigace

Úraz zaviněný jinou os_nemocenské dávky

  • (neregistrovaný) 165.225.72.---

    2. 10. 2017 6:51

    Dobrý den, chtěla bych se optat zkušenějších - zaměstnanec na neschopence má zatrženo úraz a úraz zaviněný jinou osobou. Doložil Záznam o úrazu, kde vyplnil, že se mu stalo při autonehodě. Domnívám se, že mu nemohu zaplatit náhradu za nemoc, protože nevím, kdo je viník či zda nedošlo k úrazu pod vlivem alkoholu , drog ? V zákoně o nemoc.poj. je stanoveno v § 31. Ale v zákoníku práce pro zaplacení náhrady mzdy za nemoc to takto není. Mohu vycházet ze znění § 192 ZP ,který se na zákon o NP odvolává? Chápu to dobře, že než zaměstnanec doloží vyjádření Policie, že nezavinil nehodu ... pracovní neschopnost omluvím, ale nezaplatím.
    dle § 192 ... přísluší tato náhrada mzdy za dny, které jsou pro zaměstnance pracovními dny,.... pokud v těchto jednotlivých dnech s p l ň u j e podmínky nároku na výplatu nemocenského p o d l e p ř e d p i s ů o nemocenském pojištění.
    Prosím o radu a děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).