Hlavní navigace

Obnovení živnosti - nákup zásob

  • (neregistrovaný) 77.48.31.---

    15. 10. 2017 3:49

    Dobrý den,

    potřebovala bych poradit, jak postupovat v případě obnovení živnosti. Živnost přerušena na neurčito, chtěla bych ji obnovit k 1. lednu 2018, kdy se reálně této činnosti budu věnovat. Mám ale možnost už ke konci listopadu nakoupit zásoby zboží.

    Otázka zní - mohu tyto zásoby zahrnout na začátku podnikání od ledna nebo ten nákup zboží bude ze strany FÚ považován za obnovení podnikání už v listopadu?

    V zákoně o daních z příjmů se v § 5, odst. 7 píše, že si fyzická osoba může uplatnit výdaje před zahájením činnosti. Zamotala jsem terminologicky, zda i obnova živnosti je "zahájení činnosti" a vztahují se na to stejná pravidla.

    Moc děkuji za odpověď, Olga.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).