Hlavní navigace

Krácený paušální výdaj na dopravu

• (neregistrovaný) 85.71.118.---

29. 1. 2013 15:46

Dobrý den.
          Jsem občan ČR i SR , trvalý pobyt mám v SR a tam se i převážně zdržuji. V ČR vlastním polovinu chalupy, kterou jako fyzická osoba nepodnikatel pronajímám vlastníkovi druhé púlky, ten tam pak vykonává živnostenskou činnost – ubytování v soukromí. Prosím o informaci, zda si mohu do daně z příjmu FO, kterou podávám v ČR jen za příjmy podle §9-příjmy z pronájmu nemovitosti uplatnit krácený poušální výdaj za dopravu za 7 měsícú, v kterých jsem vykonal 7 cest za účelem kontoly, údržby, stavebních prací vykonávaných svépomocí , dovozu vybavení  objektu a kolaudace stavebních úprav. Používám vlastní osobní motorové vozidlo kategorie N1, nezahrnuté v obchodním majetku, nikomu dalšímu jej nepřenechávám ale používám ho na soukromé využití. Jiné náklady na vozidlo si v nákladech  neuplatňuji. Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2013 16:23

bez přezdívky

Dobrý den pane Šramoto,

dle Vámi uvedených informací si můžete uplatňovat krácený paušální výdaj na dopravu, tedy 4 000 za měsíc, ve kterém jste vozidlo k dosažení, zajištění a udržení příjmů z pronájmu využil. Jen doplňuji, že si v tomto případě nemůžete uplatňovat výdaje dle § 24 odst. 2 písm. k) zákona o daních z příjmů, tedy standradní výdaje na pracovní cesty.

Dále platí, že možnost uplatnění paušálních výdajů není možná, pokud uplatňujete paušální výdaje ve vztahu k příjmům z pronájmu, tedy 30% výdajový paušál dle § 9 odst. 4 zákona o daních z příjmů.

S pozdravem

Jan Molín

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).