Hlavní navigace

Souběh podnikání, DPČ a úvazku

  • (neregistrovaný)

    2. 2. 2013 0:27

    Dobrý den,

    rád bych poprosil o radu při vyplňování daňového přiznání za rok 2012. Rok 2012 jsem začal jako OSVČ, přičemž podnikání bylo mým jediným příjmem. Od dubna jsem byl vedle podnikání zaměstnán na DPČ (výdělek více než 6000 Kč měsíčně) a zaměstnavatel za mě odváděl sociální a zdravotní pojištění a daň (podepsal jsem Prohlášení poplatníka daně z příjmů), v září jsem pak nastoupil na částečný úvazek, přičemž DPČ stále pokračovala a v září jsem podnikání přerušil. Od zaměstanvatele jsem nyní dostal dvě Potvrzení o zdanitelných příjmech - jedno pro výdělek z DPČ a druhé pro zkácený úvazek. Jak správně vyplnit DP? Vedle příjmů z podnikání mám sečíst příjmy ze závislé činnosti a uvést je do DP do řádku 31? Nebo se DPČ nezapočítává? Když počítám pouze příjmy z podnikání, tak po odečtení 60% výdajového paušálu je daň nulová, ale když započítám DPČ i úvazek, vychází nedoplatek daně přes 8000 Kč, což se mi moc nezdá, vzhledem k tomu, že pokud z podnikání žádnou daň neplatím, neměl by vznikat nedoplatek za DPČ nebo úvazek, kde zaměstanvatel daň platil, nebo se pletu?

    Děkuji za odpověď a pomoc.

    Viktor

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 2. 2013 10:16

      Rop

      Do přiznání se uvádějí všechny příjmy ze všech potvrzení.

      A nezapomněl jste na konci vyplnit řádek 84?

      Jinak daň 8 000 Kč znamená zisk z podnikání cca 55 000 Kč ... jaké číslo máte na řádku 113?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).