Hlavní navigace

Založení firmy v USA/ČR

 • (neregistrovaný) 80.188.209.---

  4. 2. 2013 20:07

  Vážení,

  prosím Vás o rady. Nikdy jsem nepodnikal. Tento měsíc rozjíždím internetový projekt. Chci založit novou společnost, bohužel nemám 200k na základní kapitál + nervy na byrokracii. OSVČ mě napadla, ale vzhledem k velikosti chystaného projektu a možnosti zahraničních investorů to není v mých očích moc OK. Předpokládám, že 75% našich zákazníků bude z US. Proto, ale nejenom proto mě napadlo přes právnickou kancelář založit firmu corp. or llc. v USA, asi Delaware (kvůli daním), nebo California. Projekt není vázaný místem a časem, takže hledám pro založení nejlepší podmínky, no a v ČR dle mého nejsou.

  Mé otázky na zkušené tedy zní:

  Kdybych založil OSVČ nebude to pro mě nakonec dražší při měsíčních nákladech než corp. or llc.?

  Mám příští týden schůzku s právníkem, ale rád bych si ještě před tím přečetl nějaké info od zkušenějších.

  Prosím o rady zkušené z US trhu.

  Díky Z.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 2. 2013 21:34

   Rop

   Především pokud budete fyzicky v ČR ... tak daníte v ČR tak jako tak ... jenom budete mít zajímavější podmínky než normální česká firma :-D

  • 4. 2. 2013 23:59

   bez přezdívky

   Fyzicky zde bude jen má osoba, sídlo bude vedené v US a to buď virtuální nebo přes agenta. Jak by to bylo potom s těmi povinnostmi v ČR?

  • 5. 2. 2013 18:05

   Rop

   Pokud fyziky je řízení firmy v ČR, tak v ČR musí danit veškeré výnosy uskutečněné v ČR a musí tu dodržovat i další zákony - především pak zákon o zaměstnanosti a zákoník práce, což znamená, že vás musí zaměstnat a vyplácet vám alespoň zaručenou mzdu a z té odvádět sociální, zdravotní a daň.

   A určitě se velmi rychle stane předmětem kontroly :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).