Hlavní navigace

Opravné položky - insolvence

  • (neregistrovaný) 77.237.156.---

    10. 2. 2013 8:45

    Libuše

    Hezký den

    odběratelská firma vstoupila do insolvence ,advokátka poslala přihlášku  do IŘ a návrh byl soudem zamítnut. V současné době je spis na odvolání u Vrchního soudu . V případě , že rozhodnutí soudu bude potvrzeno , bude se muset pohledávka zažalovat. 
    Můžu tvořit 100% opravnou položku?


    Není mi jasné ,kdy mohu tvořit opravné položky k pohledávce v insolvenci stačí ,když podáme přihlášku elektronicky a na internetu jsme jako platní věřitelé a nebo musíme čekat rozhodnutí soudu o přijetí přihlášky.

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2013 12:19

      bez přezdívky

      Dobrý den,
      opravu výše daně u pohledávek za dlužníky v insolvenčním řízení upravuje  § 44 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty. K provedení opravy výše daně jste tak oprávněna v případě, že insolvenční soud rozhodl o prohlášení konkursu na majetek dlužníka, svoji pohledávku jste ve lhůtě přihlásila, s dlužníkem nejste a nikdy jste nebyla ve vztahu osoby blízké, spojené osoby nebo ve sdružení, a řádně jste dlužníkovi doručila daňový doklad.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).