Hlavní navigace

Založení s.r.o.

• (neregistrovaný) 78.80.247.---

11. 2. 2013 13:50

Dobrý den.

Mám pár dotazů ohledně založení vlastního s.r.o.

1) Při průzkumu firem, které pomáhají zajistit založení nového s.r.o. jsem narazil na www.zalozfirmu.cz , která tento servis řeší bez poplatků. Pouze za náklady na právní záležitosti, jako bych to řešil bez nich. Firma říká, že je financována z grantů. Mohu tomu věřit? jedná se o solidní společnost na tento účel?

2) Četl jsem, že základní kapitál může být i 1 Kč. Bylo to projednáváno v zákoně v minulém roce. Je tedy možné i v případě jednoho jednatele založit společnost s tak malým kapitálem?

3) Mohu uplatnit náklady s.r.o. , které vznikly ještě před oficiálním založení firmy? Např. koupím vybavení kanceláří 2 měsíce před založením s.r.o. , ale budu to chtít dát do nákladů ve zdaňovacím období. Je to možné?

Děkuji za odpovědi a přeji hezký den.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 2. 2013 17:22

petr.cizek2 (neregistrovaný) 91.221.2.---

Dobrý den,

naše společnost je zodpovědná i za tuto poradnu týkající se problematiky zakládání nových firem, mohu nicméně potvrdit, že založení firmy přes www.ZalozFirmu.cz je pro uživatele skutečně bezplatné, hradí pouze zákonem předepsané poplatky za zápis firmy do příslušných rejstříků. Výše těchto poplatků závisí na struktuře firmy (počet společníků, výše kapitálu apod.), v běžných případech se pohybuje kolem 12.000 Kč bez DPH. Přesná výše poplatků je zkalkulována v jednom z posledních kroků formuláře v návaznosti na zadané údaje o zakládané firmě.

V současné době je pro založení s.r.o. stále vyžadován základní kapitál ve výši 200.000 Kč. Základní kapitál ve výši 1 Kč připouští již schválený nový zákon o obchodních korporacích, který vstoupí v platnost od 1.1.2014.

Vás dotaz týkající se daňové problematicky pořizovacích výdajů jsem postoupil k zodpovězení kolegům do daňové poradny portálu podnikatel.cz.

S pozdravem

Petr Čížek
      ZalozFirmu.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).