Hlavní navigace

Odpisy auta jako náklad u nepodnikatele?

  • (neregistrovaný) 185.155.33.---

    6. 1. 2018 13:53

    Dobrý den,
    jsem fyzická osoba nepodnikající a zakoupila jsem automobil za např. 200 000,- na RČ. Tento vůz pronajmu s.r.o. za např. 5 000,-/měsíc.
    Vím, že se jako provozovatel musím zaregistrovat k silniční dani a tuto platit. Vím, že můžu v DP uplatnit výdaje procentem (30) nebo skutečné výdaje.
    Moje otázka zní prosím: můžu jako skutečný výdaj uplatnit částku ve výši odpisu automobilu (jako to lze u nemovitostí) nebo to u pronájmu automobilu, tedy věci movité, dle § 9 u nepodnikatele není možné?
    Děkuji za Vaše odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).