Hlavní navigace

Právní moc o doměrku daně

• (neregistrovaný) 77.92.208.---

8. 1. 2018 13:07

Dobrý den, prosím o radu. V loňském roce u nás proběhla daňová kontrola, která skončila v listopadu 2017. Doměrek daně nám správce daně zaslal datovou schránkou 29.12.2017. Z důvodu celozávodní dovolené jsme tuto zprávu převzali až 8.1.2018. Co se týká splatnosti, tak je zde uvedeno: "Doměřená daň je v souladu s § 143 odst. 5 daňového řádu splatná v náhradní lhůtě do 15 dnů ode dne právní moci tohoto dodatečného platebního výměru. Penále je v souladu s § 251 odst. 3 daňového řádu splatné do 30 dnů ode dne oznámení tohoto platebního výměru, nejdříve však ke stejnému dni jako stanovená daň, ze které je toto penále vypočteno." K datu nabytí právni moci však v tomto výměru nic není. Proto jsem se obrátila na správce daně, kde mi bylo sděleno, že nabytí právní moci je datum převzetí písemnosti, tj. 8.1.2018, což mi však auditor naší firmy vyvrátil. Takže teď nevím, kdo má pravdu a jaké je vlastně datum nabytí právní moci. Nemáte prosím s tímto někdo zkušenost? Předem moc děkuji za nějakou radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).