Hlavní navigace

Otcovská dov.a vyl.doby - Kara

 • (neregistrovaný) 78.102.36.---

  27. 1. 2018 12:30

  Napsal jsem to k vašemu příspěvku, ale je to už hodně dole, tak zkusím dát i sem.

  Dobrý den, tak bych rád přispěl svou troškou do mlýna z dnešního školení p. Klímové: hned ale přiznám, že jsem trochu zmaten, takže .
  - otcovská poporodní péče je vyloučenou dobou pro NP i DP (máme uvedeno v materiálech, které jsme dostali)
  - pro účely nároku na dovolenou se otcovská považuje za dobu odpracovanou, pro účely pracovního práva se podřadí pod rodičovskou dovolenou. § 191 ZP
  - otcovská má přednost před DPN. (ale jestli jsem správně pochopil výklad, tak tu nemoc jen "přeruší", po skončení otcovské se bude pokračovat v DPN tam, kde se skončilo. Čili ne nová neschopnost.

  Ale čemu vůbec nerozumím je poznámka u vzoru žádosti o rodičovskou dovolenou.

  "Otcovská poporodní péče je z hlediska prac. práva podřazena pod rodičovskou dovolenou a je posuzována jako doba odpracovaná pro účely nároku na dovolenou.Z hlediska zdravot. pojištění je zaměst. povinen dobu rodičovské dovolené oznamovat přísluš. zdrav. pojišťovaně apoužít kódů M a U.

  Chápu dobře, že sice otcovská bude tedy "jako" rodičovská, pro účely nároku na dovolenou jako doba odpracovaná , ale klasická rodičovská dovolená, z hlediska vzniku nároku na dovolenou NENÍ nadále výkonem práce ? Ach jo, děkuji, jestli mi v tom uděláte jasno.

  Jo a ještě jedna věc : od 1.6.2018 se doba poskytování dlouhodobé péče, doba ošetřování dítěte ml. než 10 let, jiného člena domácnosti pro účely dovolené posuzuje jako výkon práce !

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).