Hlavní navigace

Výpověď, odstupné, řetězení a školství

 • (neregistrovaný) 83.240.212.---

  21. 3. 2018 13:20

  Dobrý den vespolek.

  Manželka je sociální pedagožka v MŠ přidělená do třídy kde je integrované dítě s poruchou chování. Pracuje ve školce už cca 4 roky. Poprvé ji 2x nebo 3x řetězily PP na dobu určitou od 1.9-30.6. ke konci už návazně do 31.8., když jim to MŠ nařídilo.

  Letos už dostala smlouvu na dobu neurčitou. Jenže dítě odchází do speciální školy, další do ZŠ a v zápisu tentokrát dítě s integrací není. Takže dnes dostala výpověď. Ředitelka ji sdělila, že ji vyplatí 1m odstupné, (ale že to stejně bude muset vzít všem ostatním, protože na odstupné peníze od magistrátu na integrované dítě nepamatují).

  Jenže jak rozumím ZP par 67. větě "Za dobu trvání pracovního poměru se považuje i doba trvání předchozího pracovního poměru u téhož zaměstnavatele, pokud doba od jeho skončení do vzniku následujícího pracovního poměru nepřesáhla dobu 6 měsíců.", tak by manželka měla dostat 3 platy, protože všechny předchozí smlouvy na DU toto splňují.

  Samozřejmě, když s tím přijde teď, tak bude okamžitě centrem šikany ze strany ostatních učitelek a asistentek, protože "jim sebere odměny". Kdy toto nejpozději namítnout? Mám pravdu?

  Děkuji moc

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).