Hlavní navigace

Přikázání jiné peněžité pohledávky-exeku

• 213.250.201.---

26. 3. 2018 14:52

Dobrý den,

prosím Vás o radu:
    Minulý rok k nám na sezónní práce nastoupila zaměstnankyně, která má asi 11 nepřednostních exekucí. Zároveň má 4 děti a menší příjem, takže srážky nejsou prováděny, ale vzniká ji daňový bonus.

Asi po dvou měsících přišel exekuční příkaz přikázání jiné peněžité pohledávky, začala jsem tedy posílat exekutorovi daňový bonus.

Za další čas přišel další exekuční příkaz na daňový bonus, nevěnovala jsem tomu pozornost a srážela dál na první pohledávku.

Pak zaměstnankyně v říjnu 2017 skončila a opět nastoupila teď v březnu 2018. A začali opět a znova chodit usnesení a exekuční příkazy. Z loňského roku jsem však znala již jejich pořadí.

Takže očekávám ten příkaz, na který se sráželo loni, jenže ještě dřív než přišel ten první z roku 2017, jiný exekutor zaslat exekuční příkaz přikázáním jiné peněžité pohledávky na daňový bonus.

Nikde nemůžu najít, jak se v tomto případě určuje pořadí. Zda platí z loňského roku nebo to letos očísluji jinak podle toho, jak došli. Zatím ty exekuční příkazy nemají napsané den doručení prvnímu plátci a ten loňský ještě nedorazil, ač jsem se na něj dotazovala.

Máte s tím někdo zkušenost - jak se určuje pořadí exekučních příkazů přikázáním jiné peněžité pohledávky na daňový bonus?

Děkuji za odpověď a Váš čas.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).