Hlavní navigace

Prodej pronají. nemovitosti - spoluvl.

  • (neregistrovaný) 90.177.95.---

    11. 4. 2018 8:39

    Dobrý den,

    chtěla bych poprosit o radu. FO byla spoluvlastníkem nemovitosti - pozemek zastavěný stavbou - RD (podíl 1/2). Nemovitost byla prodána. Tato FO nabývala podíly na nemovistosti postupně a naposledy získala v r. 2016 podíl ve výši 1/6 (předchozí podíly získala více jak 5 let před prodejem). Nemovitost byla pronajímána několika osobám, firmám. Tudíž podíl ve výši 1/6 je zdanitelným příjmem dle §10. Jak ale uplatnit výdaje? V §10/5 se uvádí, že jde-li o majetek odpisovaný dle §26, který byl zahrnut do OM... nebo sloužil k nájmu, je výdajem zůstatková cena dle §29/2. To znamená, že pokud byl odpisován, lze uplatnit ZC. Pokud odpisovaný nebyl, tak nelze? Není mi toto úplně jasné. A pokud by se vypočítaly odpisy, jako by byl odpisovaný, tak netuším, z jaké ceny. Jsem z toho ustanovení zmatená. Děkuji za jakékoliv rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).