Hlavní navigace

prodej neschválené byliny

 • (neregistrovaný) 88.208.91.---

  2. 11. 2018 13:51

  Dobrý den,

  měla bych dotaz ohledně prodeje byliny, která je v česku legální, ale ne jako potravinový doplněk, šlo by o prodej na eshopu. (přitom eshopy jako botanic.cz u ní přesto uvádějí jak ji užívat a porušují tím informační povinnost) - dá se ale prodávat pro "sběratelské" účely (nenalezla jsem ale přímo žádné zákony nebo vyhlášky, a v Vyhláška 225/2008 látka uvedena není. Kde jinde hledat?

  Jiné eshopy zase úvádějí že bylina není pro lidskou spotřebu, pro užívání lidmi a nesdělují informace žádné - touto cestou nulových informací ale jít nechci. Lze popis nějak frázovat, např. v jinde se bylina používá 3g na den atp. a má stimulační účinky... místo "Běžné užívání" nebo "užívejte"? Nebo vše spadá do stejné třídy informací a dopouštěla bych se trestného činu?

  Na portálu botanic.cz se zdá že systém obcházejí následovně - u produktu samotného mají pouze popis byliny, a dole na stránce mají odkaz na "herbář", ve kterém je vše i okolo dávkování a požívání byliny. Stránka je na stejném serveru. Je toto legální?

  Případně, kdybych prováděla facebook kampaň, lze na fb sepsat účinky a dávkování a po odkázání na eshop již účinky nesdělovat? Je toto postihnutelné?

  Děkuji za odpověď,
  Eva.

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).