Hlavní navigace

Může OSVČ odpisovat drobný majetek v DE?

  • 10

    5. 1. 2019 14:10

    Prosím o radu. Jsem OSVČ se zaměstnanci, vedu daňovou evidenci. V roce 2018 jsme museli nakoupit PC, tiskárny a drobný nábytek. Každý kus stál pod 40 tisíc, ale dohromady nám to dělá výdaje téměř 300 tisíc. Za rok 2018 tak máme zbytečně vysoké náklady a malý daňový základ. V roce 2019 nám základ daně vylítne zbytečně vysoko.

    Prosím, můžeme v DE použít odpisy drobného majetku podle zákona o dani z příjmů §24/2/v ? Rádi bychom dali do výdajů za 2018 jen část a zbytek v roce 2019.

    Předem velmi děkuji za radu.

  • Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).