Hlavní navigace

Přiznání k DPPO za roky 2013-17 zpětně?

  • (neregistrovaný)

    12. 2. 2019 16:39

    V roce 2013 vzniklo s.r.o., nezačalo vykonávat činnost, jen bylo splaceno základní jmění. Nemá účet v bance, závazky, pohledávky, zásoby, zaměstnance, nic - jen tu pokladnu se ZJ.

    Nikdy nepodávali přiznání k DPPO, přestože chodily ze strany FÚ výzvy. 3x zaplatili za nepodání přiznání pokutu. Ve výzvách bylo napsáno:

    "...Nebude-li vyhověno této výzvě ve stanovené lhůtě, může správce daně vyměřit daň podle pomůcek nebo předpokládat, že daňový subjekt tvrdil v řádném daňovém tvrzení daň ve výši 0 Kč (§ 145 odst. 1 daňového řádu..."

    Ty pokuty byly za roky 2013-2015, v platebních výmětech je uvedeno:

    "...Daňové přiznání nebylo podáno, proto shora uvedený správce daně vyměřil platebním výměrem č.j. ***** ze dne 08.08.2016
    daň z příjmů právnických osob ve výši 0.00 Kč, která je základem pro výpočet pokuty podle § 250 odst. 1 písm. a) a odst. 4 daňového řádu..."

    Nyní to chtějí napravit, budu dělat rekonstrukci účta. Budu podávat řádné přiznání za rok 2018 a SRO chce, aby se podaly přiznání i za minulé roky. Za 2016 a 2017 problém asi nebude, sice byly výzvy, ale ne pokuty jako za 2013-2015. Mohu ale podat přiznání k DPPO za roky 2013-2015, když už má FÚ "poznačeno" "nula"? Ono to nula ve skutečnosti i bude, protože nebyla vyvíjena žádná činnost.

    Pokud mohu (2013-2015), budou to všechno řádná přiznání?

    Díky za vysvětlení

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).