Hlavní navigace

Pořadí dítěte z předešlého vztahu

  • (neregistrovaný)

    26. 2. 2019 9:51

    Dobrý den,

    prosím nemůžu to tady najít, ale pro Vás je to jistě rychlovka v odpovědi. Prosím o radu:

    přítel a přítelkyně mají spolu 1 dítě, on uplatňuje jako 1. a ona má ještě z předešlého vztahu dítě - ona může uplatnit jako 2., že ano? Nejsem si totiž jistá, jestli je to i u partnerů, nebo jen manželů. Myslím ale, že stačí jen ta společně hospodařící domácnost: Vycházím z

    § 35 c):
    "Je-li v jedné společně hospodařící domácnosti více vyživovaných dětí poplatníka, posuzují se pro účely tohoto ustanovení dohromady."


    Prosím mám pravdu a může si paní teď v ročním přiznání uplatnit to dítě z předešlého vztahu jako č. 2?

    Moc Vám děkuji a přeji krásný den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).