Hlavní navigace

Dobropis z JČS

  • (neregistrovaný) 194.213.42.---

    7. 3. 2019 12:33

    Dobrý den,

    společnost měla s polským dodavatelem smluvně dohodnuto, že při odběru materiálu v roce 2018 nad určitou hodnotu, dostane dodatečně bonus ve výši 2 % z této
    částky. Začátkem února nám byl vystaven dobropis, který polská strana vztáhla k x-fakturám z roku 2018 (každá faktura v jiném kurzu, společnost používá denní kurz).
    Jaký kurz pro účely DPH bych měla použít při samovyměření?

    Zákon říká

    (4) V případě opravy základu daně a výše daně se uplatní sazba daně platná ke dni povinnosti přiznat daň u původního zdanitelného plnění nebo ke dni přijetí úplaty. Pro přepočet cizí měny na českou měnu se použije kurz uplatněný u původního zdanitelného plnění nebo při přiznání daně z přijaté úplaty. V případě opravy základu daně a výše daně podle § 42 odst. 1 písm. b), kdy je zároveň vystaven opravný daňový doklad podle § 45 odst. 4, lze použít i kurz platný první pracovní den kalendářního roku, ve kterém vznikl důvod opravy.

    Jedná se tedy o kurz prvního pracovního dne roku 2018? nebo roku 2019?

    Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).