Hlavní navigace

Poplatek za vynětí pozemku ze ZPF

  • 2a00:1028:8d1b:----:----:----:----:----

    25. 3. 2019 11:03

    Dobrý den,
    nevíte prosím někdo, jestli se může poplatek za vynětí ze zemědělského půdního fondu (ZPF) dát jako daňově uznatelný výdaj?
    Občan vlastní pozemek a ten pronajímá, přiznává příjmy podle §9.
    Teď za tento pozemek zaplatil poplatek za vynětí ze ZPF dost vysokou částku.
    1) Může tuto částku uplatnit jednorázově jako výdaj u §9?
    2) Nebo by se to mělo brát jako "technické zhodnocení" pozemku a zvýšila by se tím jeho cena, která se neodepisuje?
    Díky za vaše rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).