Hlavní navigace

PROSÍM: hlásit nebo ne? (změna sídla)

  • (neregistrovaný) 62.84.150.---

    3. 4. 2019 10:41

    Dobrý den,

    prosím o radu zda hlásit či nehlásit změnu sídla (a provozovny) s.r.o. V OR je změna zapsána k 1.4.2019.
    Pročetla jsem předchozí diskuze a v některých se uvádí, že dle daňového řádu §127, odst. 1 toto není třeba hlásit neb si to orgány "automatizovaným způsobem samy zjistí z rejstříků či evidencí".
    V jiných diskuzích jsou naopak uváděny zákonné lhůty, kdy je třeba toto hlásit na FÚ, OSSZ, ZP a živnostenský rejstřík. Také v nich není jednoznačně řečeno, zda stačí poslat datovou schránkou nějaký dopis v PDF s info o změně sídla nebo je nutné "něco vyplnit". Dohledala jsem, že u ŽR je to změnový list, u FÚ výpis z OR s údajem o nabytí právní moci.

    Prosím o radu znalé - která varianta je tedy správně? Informovat nebo ne? Pokud ano - jakým způsobem?
    Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).