Hlavní navigace

Online kurzy a MOSS

• (neregistrovaný) 86.49.116.---

8. 5. 2019 19:35

Dobrý den,

provozuji webové stránky, na kterých poskytuji online kurzy (programování). Nyní bych chtěl jeden z kurzů zpoplatnit a narazil jsem na daňovou problematiku. Jsem plátce daně. Předpokládám, že zákazníci budou zejména koncoví zákazníci z České a Slovenské republiky. Platit se bude převodem či kartou.

Měl bych několik dotazů:

Jsem jako provozovatel povinen zjišťovat, z jakého státu je zákazník? V případě, že ano, tak jakým způsobem to mám zjistit? Stačí rozbalovací seznam s nabídkou států, ze které si zákazník vybere? Musím uvádět všechny státy?

Popř. mohu do obchodních podmínek napsat, že je služba pouze pro české zákazníky a více neřešit?

Musím od zákazníka vyžadovat kompletní fakturační údaje, nebo stačí vystavit zjednodušený daňový doklad?

Četl jsem, že od 1. 1. 2019 jsou mírnější pravidla pro MOSS do limitu 10000 EUR, znamená to, že pokud budu mít příjem z EU nepřesahující tuto částku, nemusím MOSS řešit a vystavuji faktury jako v tuzemsku? Do tohoto limitu se počítají pouze platby od koncových zákazníků nebo i od firem? Opět musím zjišťovat, ze které země je zákazník?

Předem děkuji za odpověď,
    Karel

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).