Hlavní navigace

Zákaz činnost výkonu jednatele společnosti, atd.

• 46.135.101.---

10. 5. 2019 10:51

Jsem jednatel ve dvou s.r.o. společnostech. Jedno s.r.o. nevyvýjí žádnou činnost a druhé ano a to velmi omezenou.

Byl jsem odsouzen okresním soudem za spoluúčast v jiném s.r.o. kde jsem byl zaměstnanec (nebyl jsem společník,jed­natel,statutár pouze zaměstnec podřízený přímo jednateli) odsouzen dle § 73 ods.1,3 trest. zákoníku na zákaz činnost spočívající na zákaz výkonu funkce statutárního orgánu,+ člena statutárního orgánu a prokuristy obchodních společnostech a družstev, včetně jejich zastupování na základě plné moci. A v rozsudku soudu je ještě napsáno: Dle názoru soudu by ani jeden z obžalovaných neměl po určitou, soudem stanovenou dobu, vyvíjet podnikatelskou činnost.

Můj dotaz zní :
    1) kdy nabívá trest právní moci, dnem rozhodnutí u soudu, nebo dnem kdy mi rozhodnutí přijde poštou a já dopis přeberu.

2) do kdy – jaké doby se musím nechat vypsat ze společností a rezignovat na funkci jednatele.A stačí poslat dopis na soud nebo obchodní rejstřík a komu adresovat? Je na to formulář nebo se to provádí elktronicky na epodatelně?
    A v praxi je možné aby s.r.o. fungovalo bez jednatele?

3) A jaká mi hrozí pokuta nebo trest když nestihu se včas vypsat,rezignovat na funkci jednatele výše zmíněných s.r.o. ? Je na to nějaká lhůta?

4) mohu podnikat jako živnostník na základě výše uvedeného trestu když tam je tato věta? cituji z rozsudku: Dle názoru soudu by ani jeden z obžalovaných neměl po určitou, soudem stanovenou dobu, vyvíjet podnikatelskou činnost.

5) mohu vlatnit kmenové listy výše zmíněných s.r.o. společností– jako majoritní společník

6) může odstoupit společník, který vlastní veškeré kmenové listy spol s.r.o. aniž by se zapisoval – nahrazoval u notáře jiným společníkem. A musí se dělat zápis u notáře. Společník s tím souhlasí.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).