Hlavní navigace

Nákup zboží v Eu a jeho přeprava do jiného státu EU

  • (neregistrovaný) 217.196.116.---

    30. 5. 2019 19:48

    Dobrý den,

    moc prosím o kontrolu zda správně účtujeme o :
    My jako plátce dph si necháme vyrobit výrobek na Slovensku u plátce DPH.
    A toto zboží si necháme českou přepravní společnosti přepravit ze Slovenska do jiného státu EU přímo našemu odběrateli také plátci DPH .
    Jsou správné doklady :
    dodatel ze Slovenska nám vystaví daňový doklad - osvobození (splněna podmínka dodání zboží do EU) - my provedeme
    revers charge ř. 3 + ř. 43 v DPH
    následně odběrateli v EU vystavíme doklad - osvobození dle § 64 , uvedu na řádku č. 20 a uvedu v souhrnném hlášení .

    Nebo je to úplně jinak ? A platí pro nás §11 odst. 1 zákona o DPH, že místem plnění není tuzemsko ale místo ukončení
    dopravy . Potom by jsme se my museli přihlásit k DPH ve Francii tam daň odvést o v ČR by to bylo potom jak ?

    A nebo úplně jinak - tento § se použije jen v tom případě, že to nebude zboží pro jiného odběratele , ale že já jako odběratel z ČR si nechám od Slováka dodat zboží "pro sebe" ale do jiného státu než jsem dal DIČ (dodáno české dič, ale zboží přepraveno do jiného státu eu) ?

    Doufám, že jsem popsala trochu srozumitelně.
    A už z toho trochu blázním .
    Moc děkuji za ochotu a spolupráci při dořešení.
    Hezký den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).