Hlavní navigace

Příjem z pronájmu RD

  • (neregistrovaný) 77.48.143.---

    23. 3. 2013 23:36

    Prosím o radu ohledně zdanění příjmů z pronájmu rodinného domu ve společném jmění manželů.

    Manželka, OSVČ, fakturuje firmě, které pronajímá spodní patro domu - vydaná faktura měsíčně, na které je uvedena jako fakturující přímo jen ona + její IČ. Rodinný dům nemá ale zahrnutý v obchodním majetku a tento je ve společném jmění manželů.

    Prosím může zdanit ve svém přiznání manžel? I když jsou faktury vystaveny pouze pod jménem manželky? Nebo raději faktury opravit, aby bylo uvedeno "manželé Jana a Jan Novákovi" bez IČ?

    Manželka pronajímá ještě chatu, tedy poskytuje ubytovací služby, které daní v §7 a díky tomu jí vychází vysoká daň, tak hledáme řešení, jak daň snížit :-) Zatím vždy příjmy z pronájmu RD danila ona.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).