Hlavní navigace

exekuce - oznamovací povinnost

  • (neregistrovaný) 85.163.34.---

    17. 7. 2019 14:03

    Dobrý den,
    prosím mám pracovníka, který měl smlouvu na dobu určitou od 17.1. do 30.4.2019, pak byl na ÚP a nyní má ve stejné firmě znovu smlouvu na dobu určitou od 15.7. do 31.8.2019.
    Eviduji u něho z prvního PP několik exekucí, po skončení 30.4. jsem posílala všem zprávu o ukončení PP a přehled srážek.
    Mám teď povinnost, všem exekutorům o kterých vím z prvního PP, poslat zprávu, že pracovník ve firmě zase začal pracovat?
    Nebo mám počkat, až to zjistí sami a začnou chodit exekuční příkazy?
    Pokud bych měla počkat, mám zatím deponovat částky k odvodu, když o exekucích vím nebo můžu vyplatit, když nic nestihne přijít?
    V občanském soudním řádu jsem narazila na § 294 o povinnosti oznámení § 2, kde je napsáno "Zjistí-li ten, u koho povinný nastoupil nově do práce, že byl nařízen výkon rozhodnutí srážkami z jeho mzdy, oznámí to bez odkladu soudu, který výkon nařídil.

    Mě z toho vychází, že bych měla všechny exekutory obeslat, ale zase nechci být zbytečně aktivní, pokud to není nutné.

    děkuji moc za reakce.
    KájaK.

  • Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).