Hlavní navigace

Identifikovaná osoba - osvobození při dovozu < 326k Kč?

  • (neregistrovaný) 89.176.145.---

    29. 9. 2019 21:17

    Dobrý den, chci dovážet ze zahraničních maloobchodů zboží a to posléze prodávat zde v ČR. Potřebuji taktéž inzerovat na Google a FB, takže se potřebuji stát identifikovanou osobou (dále jen "IO").
    Moje otázka zní: pokud se stanu IO, platí pro mne stále osvobození dle § 2a, odst. 2 zákona o DPH, tedy že z takto dovezeného (v terminologii zákona o DPH POŘÍZENÉHO) zboží zde v ČR nemusím odvádět DPH a to až do objemu 326 000 Kč za poslední dva roky? A nebo je to tak, že tím, že se stanu IO, jsem o toto osvobození připraven?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).