Hlavní navigace

Reklama - sponzoring fyzické osoby

  • (neregistrovaný) 213.195.228.---

    3. 10. 2019 10:00

    Prosím o ujištění popř. o doplnění. Může firma s.r.o. uzavřít s 16 letou fyzickou osobou (nepodnikající, bez IČO) smlouvu o reklamě (= sponzorinku) a uplatnit výdaje s ní spojené do daňový nákladů? Dle mě ano, ale nevím, zda mé podklady pro firmu A k uplatnění nákladů jako daňových jsou dostačující.
    1) zákon o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. §1 odst. 4 - sponzorem může být fyzická i právnická osoba, která poskytuje příspěvek s cílem podpořit svůj prodej (právnická osoba splněna)
    § 1 odst. 7 - šiřitelem reklamy může být fyzická i právnická osoba (fyzickou osobu splňena)
    2) zákon o dani z příjmů č. 586/1992 Sb. § 24 odst. 1 - výdaje vynaložené na dosažení, zajištění a udržení............ lze odečíst od základu daně . ( zde je cíl dosáhnou většího prodeje - splněno)

    Jde o vyrobení loga firmy A na tričko sportovce, který ho bude mít na tričku umístěné.
    Postup:
    1. Sepsání smlouvy mezi FO + firmou A , kde budou specifikované podmínky, jakým způsobem bude za finanční příspěvek od firmy A fyzická osoba firmu A propagovat .
    2. pokladní výdajový doklad firmy A na domluvenou částku, kterou firma A fyzické osobě vyplatí.
    Jako podklad ke smlouvě či výdajovému dokladu doložit foto loga , foto trička s logem případně foto ze sportovní akce, kde má sportovec (šiřitel reklamy ) tričko s logem na sobě.

    Je tento postup správný a daňově uznatelný pro firmu A?
    Děkuji za reakce

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).