Hlavní navigace

Reklama - sponzoring fyzické osoby

 • (neregistrovaný)

  3. 10. 2019 10:00

  Prosím o ujištění popř. o doplnění. Může firma s.r.o. uzavřít s 16 letou fyzickou osobou (nepodnikající, bez IČO) smlouvu o reklamě (= sponzorinku) a uplatnit výdaje s ní spojené do daňový nákladů? Dle mě ano, ale nevím, zda mé podklady pro firmu A k uplatnění nákladů jako daňových jsou dostačující.
  1) zákon o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. §1 odst. 4 - sponzorem může být fyzická i právnická osoba, která poskytuje příspěvek s cílem podpořit svůj prodej (právnická osoba splněna)
  § 1 odst. 7 - šiřitelem reklamy může být fyzická i právnická osoba (fyzickou osobu splňena)
  2) zákon o dani z příjmů č. 586/1992 Sb. § 24 odst. 1 - výdaje vynaložené na dosažení, zajištění a udržení............ lze odečíst od základu daně . ( zde je cíl dosáhnou většího prodeje - splněno)

  Jde o vyrobení loga firmy A na tričko sportovce, který ho bude mít na tričku umístěné.
  Postup:
  1. Sepsání smlouvy mezi FO + firmou A , kde budou specifikované podmínky, jakým způsobem bude za finanční příspěvek od firmy A fyzická osoba firmu A propagovat .
  2. pokladní výdajový doklad firmy A na domluvenou částku, kterou firma A fyzické osobě vyplatí.
  Jako podklad ke smlouvě či výdajovému dokladu doložit foto loga , foto trička s logem případně foto ze sportovní akce, kde má sportovec (šiřitel reklamy ) tričko s logem na sobě.

  Je tento postup správný a daňově uznatelný pro firmu A?
  Děkuji za reakce

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).