Hlavní navigace

Pozastaveni cinosti s.r.o. v zahranici a registrace na PÚ v ČR

• (neregistrovaný) 83.208.134.---

4. 10. 2019 11:13

Dobry den, pisu s nezvyklym dotazem ohledne pozastaveni cinosti s.r.o v zahranici. Zajima me, pokud nema nekdo podobnou zkusenost nebo nevi, jak by se pravdepodobne v me situaci dalo postupovat?
    Minuly rok jsem zalozil v zahranici s.r.o. kterou bych chtel diky tomu, ze se jedna o sezoni aktivitu (6mesicu) pozastavit a po dobu co jsem v Česku se nahlasit na PÚ a zaroven tak mit kryto i zdrav.pojisteni. Po sezone aktivitu s.r.o. znovu "odmrazit" a pokracovat dal. Po dobu kdy je cinost pozastavena samozrejme firma nebude vykazovat zadny prijem.
    Tusim, ze pravidla budou podobne v kazdem state v EU a tak doufam, ze rodnem jayzce mi bude nekdo z Vas schopen vysvetlit jak postupovat?
    Zajima me, jestli je nutne primo cinost s.r.o. v zajmu byt registrovan na PÚ pozastavit a nebo je mozne, si jako majitel firmy vystavit smlouvu o ukonceni pracovni pomeru a tu pak predlozit PÚ. V tom pripade pak, je pravdepodobne nutne dal priznavat DPH atd? Pokud to takto nejde, co by jste napriklad cizinci provozující s.r.o. v ČR doporucili, v opacne situaci, kdyby chtel cinnost v ČR pozastavit a nahlasit se na PÚ v jeho zemi?

Predem dekuji za odpoved

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).