Hlavní navigace

Přefakturace nákladů od neplátce DPH plátcem DPH

  • (neregistrovaný) 213.192.30.---

    4. 11. 2019 8:56

    Dobrý den, prosím o radu. Jsme plátci DPH a přefakturováváme náklady (rozpočtové práce) od neplátce DPH naší dceřiné společnosti. K ceně nic nepřidáváme, jde o čistou přefakturaci. Je možno fakturovat bez DPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 11. 2019 10:19

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      OT. Koupíte 10 ks rohlíků v pekárně u neplátce DPH. Přefakturujete je bez přirážky Vaší dceřiné společnosti. Jste plátci DPH. Budete je přefakturovávat bez DPH, nebo s DPH?

    • 4. 11. 2019 11:05

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Pokud bych nenapasovala pořízení "rohlíků" (služby či něčeho jiného) pro svého odběratele / dceřinou společnost / na odst. 13) § 36 ZDPH, tak bych fakturovala s DPH.
      Podívejte se ještě na stránky odborníka, kde jsou články přímo věnované "prefakturaci" http://adka.cz/category/dph/prefakturace-v-dph/
      Má to tam rozebrané nejen ze pohledu DPH, ale i z pohledu účetnictví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).