Hlavní navigace

Nemocný zaměstnanec, podvod a práce na černo

 • (neregistrovaný) 185.243.172.---

  21. 11. 2019 20:43

  Dobrý den, nedávno se zde paní Avion (omlouvám se jí, jestli jsem nějak zkomolila jméno) velmi zastávala jednoho našeho povedeného zaměstnance. Bohužel to má pokračování:

  Jen to v rychlosti shrnu: zaměstnanec dostal výpověď (zneužití docházkové karty, kouření mimo určený prostor, svěřenou zálohu na služební cestu půjčil kamarádovi), je ve výpovědní době. Ve výpovědní době chudák onemocněl.

  Nyní nám onemocněl další zaměstnanec (kamarád výše uvedeného zaměstnance), za 1,5 měsíce mu končí PP uplynutím doby určité). PN vystavena před 3 dny. Dnes u něj pověřený kolega provedl kontrolu. Byl doma a horlivě mu přinesl ukázat svůj díl neschopenky. Máme závažné podezření, že si na neschopenku dopsal sám svojí rukou vycházky, protože na části, kterou odevzdal v práci žádné vycházky napsané nejsou.

  Dále jsme zjistili, že oba dva kamarádi chodí spolu na "brigádu" do jedné firmy (jeden z nich poslal omylem sms špatnému příjemci).

  Prosím Vás, co s takovými zaměstnanci dělat? Jak se jich můžeme, co nejrychleji (v rámci zákona zbavit). To je do nebe volající!

  Děkuji za názory.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).