Hlavní navigace

Outsourcing mezd - jak a od kdy?

 • (neregistrovaný) 185.243.172.---

  29. 11. 2019 21:35

  Dobrý den, máme takovou složitou situaci. Mzdová účetní dala v říjnu výpověď. Běží jí 2-měsíční výpovědní doba. Máme asi 100 zaměstnanců. Stávající mzdová účetní dělala i velkou část personalistiky. Tato mzdovka je ve firmě jediná, nikdo jiný mzdy v tuhle chvíli nespočítá. Jako nejjednodušší řešení se nám jevil outsourcing mezd od poskytovatele našeho personálního a mzdového systému, protože tyto služby poskytují a všechna data už v systému jsou.
  Jenže odmítli mzdy převzít teď, byli by ochotní je převzít až od ledna s tím, že si musíme sami pořešit Vyúčtování daně, ELDP, Oznámení o plnění povinného podílu. To je na celých mzdách asi to nejsložitější a právě o to nám šlo nejvíc. Dokážu si ještě představit, že se někdo naučí během měsíce zadat mzdová data do systému, ale ty ostatní věci, které se dělají po uzavření roku?
  Ta agentura argumentuje slovy, že nepřevezme odpovědnost za něco, co nezpracovávala, ale i v tom lednu by převzala stávající data - ti lidé už tam jsou nějak navedeni, jestli špatně, tak s těmi daty budou pracovat tak jako tak.
  Ale nepředpokládáme, že tam jsou nějaké kiksy, nikdy žádný problém nebyl.
  Nemáte s outsourcingem mezd někdo zkušenost?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).