Hlavní navigace

Zálohy při nákupu automobilu

• (neregistrovaný) 109.105.49.---

30. 11. 2019 12:09

Dobrý den,
    vedu daňovou evidenci.
    Pořizoval jsem do podnikání automobil, který se vyráběl.
    1. Dodavatel při objednávce v září požadoval složení zálohy, kterou jsem uhradil v hotovosti a následně byla vystavena zálohová faktura - daňový doklad s rozpisem dph, kterou jsem v příslušném období uplatnil v přiznání.
    2. V listopadu dodavatel vystavil druhou zálohovou fakturu - daňový doklad opět s rozpisem dph na celkovou zbývající částku, kterou jsem uhradil převodem a plánují z tohoto dokladu nárokovat dph.
    3. Koncem listopadu pri převzetí vozu dodavatel vystavil doklad s názvem Faktura - daňový doklad, kde výše zmíněné zálohy odečítá a faktura je tak na 0,- Kč rozpis DPH je také nulový, kterou mi systém neakceptuje.

Používám systém Profit, ve kterém je ke každé záloze možné vystavit pouze jednu koncovou fakturu, tudíž jsem skrz zálohové daňové faktury již tuto možnost u obou vyčerpal, aby se propsala jejich částka do přiznání DPH.
    Pracuji s metodikou, že zálohové daňové faktury jsou pro účel DPH a konečná faktura - daňový doklad pro účel daně z příjmů.
    Jenom nevím co přesně reportovat na FÚ, když konečnou fakturu mám nulovou...a celá částka byla uhrazena zaplacením dvou záloh.

Prosím o informaci jak tento případ zaúčtovat a reportovat v kontrolním hlášení, DPH? A jak zaúčtovat nulovou fakturu nebo ji reportovat na FÚ?

Děkuji za jakoukoli informaci.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).