Hlavní navigace

výpočetní technika - PDP?

• (neregistrovaný) 213.192.19.---

1. 1. 2020 15:28

dobrý den,
    přeji pěkný nový rok, budu moc ráda, pokud mi někdo odpoví na můj dotaz.
    V 12/2019 jsme dostali fakturu na výpočetní techniku cena vč. DPH 470tis. Nakupovali jsme mobilní telefony, notebooky, tablety, office, MS Windows, disky a jiné drobnosti. Dodavatel nám fakturoval s DPH, dneska jsem si uvědomila jestli by to nemělo být v PDP? Jen samotné notebooky přesáhnou částku 100tis., za kolik jsou mobily, tablety to teď nevím. Kdyby mobily, tablety byly pod 100tis, tak faktura by vypadala tak, že
    notebooky nad 100tis- PDP
    tablety pod 100tis - ZD + DPH
    mobily pod 100tis ZD + DPH
    nebo do částky 100tis se sečtou notebooky, tablety, mobily a to co není v PDP je ZD + DPH? nebo jak jsou tam notebooky….. nad 100tis, celá faktura je v PDP.
    když zítra zavolám do firmy, aby fakturu opravili, tak mi řeknou, že už to nejde, že mají uzavřený prosinec a i kdyby, tak na tu původní fakturu musí vystavit ODD (PDP mají v jiné řadě), jenže tady nastává problém, novou fakturu mi už nevystaví s datem prosincovým (výpočetní techniku už máme ve firmě). Navíc je to komplikované tím, že my jsme příspěvková organizace (plátci DPH), takže na tuto výpočetní techniku máme peníze v roce 2019 a ne v roce 2020 kdy by bylo duzp leden 2020.
    Vůbec nevím co s tím
    1, nechat fakturu ZD + DPH což je asi špatně (nárokovat si DPH nemůžeme)
    2, vystaví ODD, vystaví novou fakturu s duzp leden - na to my zase nemáme peníze
    3, vystaví ODD, vystaví novou fakturu s DUZP prosinec, jenže my jsme jim tu fakturu také zaplatili vč. DPH, pak moc nevím, jak s účtováním, ale to nechám na jiný dotaz.
    děkuji moc za radu, to ten nový rok začíná.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).