Hlavní navigace

daňové zvýhodnění během rozvodu

  • (neregistrovaný) 2a01:490:1c:----:----:----:----:----

    14. 2. 2020 22:17

    Prosím o Váš fundovaný názor. Manželé, společné jedno dítě, 1 dítě manželky z předchozího vztahu. Daňové zvýhodnění na obě děti uplatňoval manžel.... Posléze si daňové zvýhodnění manželé rozdělili, a to od 8/19- manželka své dítě jako 1, manžel společné dítě jako 2. Při podpisu prohlášení manžel uvedl, že od listopadu 19 spolu nesdílí společně hospodařící domácnost, společné dítě mají ve střídavé péči, ovšem soudem takovouto dohodu doposud nemají schválenou.... Mám za to, že od listopadu 19 má otec nárok na daňové zvýhodnění pouze ve výši 1 (na vlastní dítě ve střídavé péči), potvrzení zaměstnavatele manželky, že ona na toto dítě zvýhodnění neuplatňuje, mám. Je tomu skutečně tak? A jak má být vyplněno v prohlášení vzor 26 strana 2: Podle §38k odst.4 zákona prohlašuji, že c) v rámci téže společně hospodařící domácnosti vyživuje tytéž mnou vyživované děti i jiný poplatník ANO/NE???? Vždyť už přece nemají společně hospodařící domácnost.... Moc děkuji, už jsem úplně zoufalá....

  • Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).