Hlavní navigace

OČR(škola),konec pr.pom,ZP

 • (neregistrovaný) 95.82.152.---

  18. 5. 2020 12:04

  Prosím o radu, obrátil se na mě známý. Zaměstnankyně-nástup do zaměstnání 1.2.20 (zkušební doba 3 měs.sjednána). Má dítě školní a dítě školkové. Pak, jak všichni víme, škoky i školy se v průběhu března zavřely a tudíž začala čerpat ošetřovačku, na které je dosud. 30.4.20 převzala zrušení pracovního poměru ve zkušební době (dnem 30.4.). Ošetřovné jí sociálka bude platit i po ukončení pracovního poměru. A teď moje otázky:
  1) Výkaz péče o dítě za květen má jít přes zaměstnavatele (kde on již nevyznačí květnové plánované směny a udělá zřejmě poznámku, že pracovní poměr skončil 30.4.) nebo si ho na sociálku již zašle ona sama?
  2) Nevím, zda má Žádost o ošetřovné vystavenou školou na školní dceru (prvňačku) nebo školkou na školkového syna (to se ještě zeptám, ale myslím, že na dceru). Děti jsou doma obě. Škola se chystá otevřít 25.5. Pokud má OČR na dceru a ta nenastoupí do školy, bude pobírat ošetřovné dál - ale jak je to se zdravotním pojištěním v době, kdy již není zaměstnancem? Po dobu pobírání ošetřovného předpokládám se na ÚP registrovat nemůže. Dokdy za ni bude plátcem pojistného stát?
  Jde o to hrazení zdravotního pojištění, na podporu jí nárok nevznikne (nesplní potřebnou dobu pojištění).
  3) Pokud by dcera nastoupila do školy, ale syn předškolák ještě zůstal doma, pak vystavení Žádosti o ošetřovné školkou na školkového syna asi nemělo již smysl, že? Protože by šlo o nový případ, potřeba ošetřování by vznikla až po skončení poměru a tudíž na ošetřovné by stejně nebyl nárok, je to tak? Nebo by se to bralo jako pokračování toho ošetřování na dceru a ošetřovné by bylo stále hrazeno? A opět - jak je to se zdravotním pojištěním?
  Děkuji za pomoc.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).