Hlavní navigace

Prosím Progr. POHODA mateř.dovolená (RP), neplac.volno

• (neregistrovaný) 178.20.142.---

19. 5. 2020 10:06

Dobrý den, prosím moc o radu kdo pracuje v programu Pohoda.
    Zaměstnankyni eviduji na Mateřské dovolené (RP). Se Zaměstnavatelem se dohodli, že bude doma do 4let věku dítěte. Rodičovský příspěvek z ÚP bude pobírat do 4let věku dítěte (prodloužila si jej) . Pak nastoupí do práce. Mohu ji vést stále ve mzdách v nepřítomnosti v kolonce Mateřská dovolená (RP) až do 4let věku dítěte, (i ve mzdových listech je vidět, že je na RD a RP) nebo mám zadat po skončení 3.let věku dítěte v kolonce neplac.volno? A co vše se musí vyplnit v programu pohoda aby se neodvádělo na zdravotní pojištění?!? Které do 4.let věku dítěte platí stát, pokud se nemýlím . Volala jsem i do zdravot. pojišťovny a paní mi říkala, ze mám nechat ZMKyni pod kodem "M", když stále pobírá rodičovský příspěvek. Až skončí, ukončit kódem "U". Je to opravdu správně? Když jsem ji říkala o neplac.volnu, které by mělo nastat po 3.roku dítěte, a možná změna kódu, tak moc nechápala o čem mluvím. Ani v Pohodě mi neporadily jak mám ZMKyni správně vést ve mzdách. Proto moc prosím zkušené pohodáře o radu. Ať mám vše správně. Mnohokrát děkuji.

• Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).