Hlavní navigace

Fakturovace DPH firmě do Anglie s místem plnění v Austrálii

  • (neregistrovaný) 94.112.184.---

    27. 3. 2013 20:31

    Omluva za kopii ale neslo mi reagovat na puvodni dotaz, mozna jsem omylem dal odpovedet misto komentovat. pardon

    Dobry den,

    Rad bych se zeptal jak spravne fakturovat za konzultacni sluzby firme registrovane v Anglii.
    Situace je nasledujici, jsem cerstve zaregistrovany zivnostnik(hlavni prijem) neplatce DPH.
    Dodavam konzultace a zmeny v systemech zakazniku teto anglicke firmy ktera ma pobocku v Australii.
    Pracuji nadalku, tito zakaznici jsou z ruznych zemi momentalne Australie
    Pocitace na kterych pracuji(delam zmeny v programech) jsou v Australii kde je i nejvetsi pobocka. Tyto zmeny jsou pak dodavany zakaznikum (AU).
    Platby budou chodit z Anglie.

    Lze pouzit klauzuli o miste plneni  mimo EU? tudiz fakturovat bez DPH a bez povinnosti se nahlasit jako identifikovana osoba?
    Mam nejakou povinnost neco nekam nahlasit nebo staci az danove priznani pristi rok?
    Predpokladam ze v pripade ze zakaznik je z EU tak tato povinnost tam pak bude?

    dekuji velmi za jakoukoliv radu.

    Jan

    Pokud to fakturujete zákazníkovi s adresou v UK tak hajdy na finanční úřad zaregistrovat se jako identifikovaná osoba a každý měsíc tam běhat s daňovým přiznáním k DPH a souhrnným hlášením.
    Pavel Říha (Rop)jen chci upresnit  chtel jsem znat nazor  na vyklad tohoto odstavce

    § 9 Základní pravidla pro stanovení místa plnění při poskytnutí služby
    1) Místem plnění při poskytnutí služby osobě povinné k dani je místo, kde má tato osoba sídlo. Pokud je však tato služba poskytnuta provozovně osoby povinné k dani, nacházející se v jiném místě, než kde je její sídlo, je místem plnění místo, kde je tato provozovna umístěna. Za tuto provozovnu se považuje organizační složka této osoby povinné k dani, která může přijímat a využívat služby, které jsou poskytovány pro potřebu této provozovny, neboť je dostatečně stálá a má vhodné personální a technické zdroje.

    tzn sidlo v uk provozovna v au.
    diky za info.

    JanBasta

    Tak jinak ... když jim budete fakturovat dali vám svoje DIČ (VAT number)?
    Pavel Říha (Rop)

    VAT jeste nemam prave protoze nevim jak to fakturovat(jeste jsem nefakturoval), myslel jsem ze pokud by bylo misto plneni mimo EU tak se to tam ani nemusi uvadet. jak rikam jsem laik omlouvam se pokud to nedava smysl. diky za trpelivost.

    Jan

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 3. 2013 7:24

      bez přezdívky

      zda se mi ze na to aby se uplatnil zakon o DPH musi byt misto plneni v cesku nebo EU.
      tzn jestli ze ta sluzba se poskytne provozovne  v ne EU zemi tak se vyda jen faktura  a ne faktura-danovy doklad.
      ale tohle me prave zajima na fakture je adresa v uk, jen si nejsem jisty jestli to ma vliv na to misto plneni, logicky bych rekl ze ne.
      diky za odpoved.

    • 28. 3. 2013 9:26

      Rop

      Je ovšem otázka, zda oni mají v Austrálii vůbec nějakou provozovnu (ve smyslu zákona o DPH) nebo jak to mezi sebou oni vyúčtovávají. Ve smlouvě nic napsáno nemáte? Takže ještě jednou ... pokud dají DIČ na začátku s UK tak hajdy na finančák

      A pokud je to váš jediný odběratel, tak je pro vás navíc výhodné stát se plátcem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).