Hlavní navigace

Dotaz k DPH

  • (neregistrovaný)

    31. 7. 2020 18:12

    Dobrý den,
    obracím se na vás s mým dotazem ohledně DPH, protože mi na něj nebyl schopný odpovědět ani daňový poradce.
    Chtěl bych začít podnikat v pořádání eturnajů a ezápasů v elektronické fotbalové hře FIFA, kde by jednotliví účastníci, kteří by se zápasu chtěli zúčastnit, vkládali do zápasu peněžní vklad a při výhře v zápase, by získali výhru. Vklad by posílali na můj účet a ze stejného účtu by byla výherci přeposlána výhra na účet výherce. Příklad 2 hráči se zúčastní zápasu s vkladem 100,- Kč do zápasu. Tzn. každý mi pošle na účet 100,-Kč tj. celkem tedy 200,- Z toho bych si vzal provizi 10% tzn. 20,-Kč. A výherci zápasu bych poslal na jeho účet 180,- Kč. A když jsem se ptal daňového poradce, jak by to bylo případně do budoucna s DPH ohledně toho co se v tomto případě bere jako můj příjem, tak mi nebyl schopný odpovědět, jestli je mým příjmem těch 200,- /což je samozřejmě nesmysl, protože je to jen jakási úschova, než by byla vyplacena výhra výherci/ a nebo je mým příjmem ta provize 20,-Kč /což je správně/.
    Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
    Roman Grunta

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).