Hlavní navigace

Účelový vytýkací dopis

• (neregistrovaný) 2a02:8309:9940:----:----:----:----:----

31. 8. 2020 19:44

Dobrý den,
    Byl mi byl udělen vytýkací dopis. Na základě obvinění ze šikany jedné podřízené. Udajně bylo vedeno šetření a sepsány výpovědi od údajných svědků. Protokol ze šetření mi na můj požadavek nebyl ukazán.
    O vytýkacim dopise bylo rozhodnuto ještě předtím nez jsem se k tomu mohl vyjadřit. Samotný vytýkací dopis je podle mě nekonkrétní a nesplňuje zákonitosti, které má obsahovat. Nepíše se tam o konkretnich datumech a připadech. Pouze to to ,,V průběhu srpna došlo z Vaší strany k prokazatelnému porušení pracovních povinností,, Měl jsem porušit 38 odst. 1 písm. b) Zákoníku práce. A eticky kodex firmy. Nic konkrétního ani datum kdy k porušení mělo dojít. Ani konkrétní pripad co se stalo.
    Mám pocit, že mě chtějí vyhodit což mi nakonec bylo i naznačeno. Proto Vás prosím o radu zda se proti vytýkacimu dopisu hned bránit? Nebo čekat zda mě opravdu propustí. A neúplnosti vytýkacího dopisu využít připadně v pravnim sporu.
    Budu Vám vděčný za jakoukoliv radu co mám za dané situace dělat. Děkuji za rady a tipy.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).