Hlavní navigace

Nemoc nebo částečná nezaměstnanost?

 • 78.80.250.---

  3. 10. 2020 22:02

  Dobrý den,
  zaměstnanci skončila smlouva na dobu určitou 30.6.2020 a ještě v červnu s ním byla sepsána další smlouva (už na dobu neurčitou) s datem nástupu 1.10.2020. Zaměstnanec onemocněl v půlce června, nemoc bude ukončena 4.10.2020, do práce nastoupí 5.10.2020.
  Jenže ve firmě máme čtvrtky a pátky částečnou nezaměstnanost. Nejsem si jistá co by mělo být 1. a 2.10. v docházce - nemoc (neschopenka původně vznikla za doby trvání PP u nás - a bude končit v době, kdy už zase bude náš zaměstnanec) nebo částečná nezaměstnanost? Na nástupu zaměstnance máme zájem, čerpáme z programu Antivirus, takže bych se nerada dostala do sporu při kontrole.
  Může u nás vzniknout PP a čerpat náhradu mzdy za částečnou nezaměstnanost, ačkoli trvá nemoc, která vznikla přede dnem vzniku PP?
  Dívám se na to analogicky k situaci, kdy v jednom zaměstnání má zaměstnanec neschopenku a ve druhém zaměstnání normálně pracuje (například řidič kamionu nemůže se zlomenou nohou řídit, ale ve druhém zaměstnání může dělat z domu ajťáka). ale možná je to v této situaci blbost.
  Děkuji za každou reakci.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).