Hlavní navigace

Čistý průměrný výdělek pro ÚP

  • (neregistrovaný) 78.110.212.---

    18. 11. 2020 8:03

    Dobrý den,
    prosím - pro účely tiskkopisu Posouzení nároku v nezaměstnanosti pro ÚP se uvádí čistý průměrný výdělek. Zaměstnanec pracuje na zkrácený úvazek a nedosahuje tedy minimální mzdy (pro odvod ZP). V čistém průměrném výdělku má být započten dopočet do minimální mzdy nebo ne? Dle §356 odst. 3 ZP se má čistá mzda spočítat podle podmínek a sazeb platných pro zaměstnance v měsíci, za něž se průměrný výdělek zjišťuje. Ale ve chvíli, kdy bude zaměstnanec evidován na ÚP, stává se za něho plátcem pojistného stát. Nějak jsem se v tom asi zamotala :)
    Děkuji za radu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).