Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
OSVČ klesnou zálohy na sociální pojištění. Žádost o vrácení musí podat elektronicky
Sbohem, Temu? Na sociální sítě padla panika z konce levných nákupů
Snížení záloh na sociální pojištění OSVČ a paušální daně v otázkách a odpovědích
Od července začnou platit nová pravidla pro některé živnosti
Důchody čeká další zásadní změna. Péče o děti se bude počítat výhodněji
Sociálka vyplatila seniorovi jeden z nejvyšších doplatků na důchod
22. 1. 2021 11:29
Dobrý den,
prosím o pomoc, jak se postavit k situaci, kdy minulý rok byl zaměstnanec na nemocenské do 30.9.2020, ale podpůrčí doba na nemocenské dávky mu skončila již v dubnu 2020, poté byl nadále na nemocenské (dokládal fyzicky lístky na peníze-nemoc byla již z jara 2019), ale nepobíral žádné dávky (nezažádal si o prodloužení). Chci se tedy zeptat jak mám počítat tyto hodiny například do přepočteného stavu - bude se počítat jako 1,0 nebo se bude nemoc počítat jen do toho dubna, kdy pobíral dávky? Helios mi ale nikde nedává možnost, aby se mi to oddělilo, i paní na lince by to nechala stejně.
Zaměstnanec je tedy i invalida 2.stupně...
Moc děkuji za rady!